LOHKOJEN MESTARUUSKILPAILU 26.4.2022 KLO 9:00

UUSI SYSTEEMI  1 ALKUKILPAILU 19.4.2022 TIISTAIKILPAILUN YHTEYDESSÄ

OHJE ALLA

LOHKOJEN MESTARUUSKILPAILU

TIISTAINA 26.4.2022 KLO 9:00

 

KARSINTA EDELLISENÄ TIISTAINA 19.4.2022

JOSTA JOKAISESTA LOHKOSTA 9 PARASTA PÄÄSEE MUKAAN FINAALIIN

 

--- JOKAISESSA LOHKOSSA ON KOLME RATAA

--- RADALLA KOLME PELAAJAA

--- KAIKKI HEITTÄVÄT YHDEN (1)  SARJAN (IKÄ TAS)

--- KOLME HUONOINTA PUTOAA POIS

--- 6 PELAAJAA HEITTÄÄ YHDEN (1) SARJAN

--- KOLME HUONOINTA PUTOAA POIS

---KOLME PELAAJAA RATKAISEE (YKSI SARJA) KUKA VOITTAA MESTARUUDEN

--- KAKKONEN VASTAAN KOLMONEN YKSI SARJA

--- VOITTAJA VASTAAN YKKÖNEN YKSI SARJA

SE ON SIINÄ

 

                                                                                                                                                                                    RADAT

  A              B                  C                   D                   E                    F

3,4,5        6,7,8         9,10,11      12,13,14     15,16,17        18,19,20




RATAMAKSU ON KAIKILLE 10 EUROA  KAHDEN SARJAN JÄLKEEN PUDONNEET PÄÄSEVÄT HARJOITTELEMAAN
ALKUPÄÄN RADOILLE JA KOLME PARASTA JOKA LOHKOSTA SIIRTYVÄT PELAAMAAN LOPPUPÄÄHÄN


LOHKOJEN MESTARUUSKILPAILU A-LOHKO






26.4.2022 KLO 9:00



SARJA 1

RADAT 3-5


SARJA 2

 

PELAAJA

IH

NETTO

IH+NETTO

RATA

IH

NETTO

IH+NETTO

1

SALMINEN PERTTI

8

180

188

 

 

 

 

2

JÄÄSKELÄINEN HANNU A

12

201

213

 

12

213

225

3

IMMONEN ANTERO

27

223

250

 

27

203

230

4

TÖYRYLÄ ANTERO

15

190

205

 

 

 

 

5

LAMMASSAARI TIMO

20

194

214

 

20

224

244

6

KUKKONEN KEIJO

15

203

218

 

15

168

183

7

KASPERI PENTTI

23

202

225

 

23

173

196

8

ORMALA HARRI

17

 

 

 

 

 

 

9

VIRKAJÄRVI JAAKKO

23

202

225

 

23

159

182











SIJA 2- VASTAAN SIJA 3

IH

NETTO

IH+NETTO






SIJA 2 IMMONEN ANTERO

27

178

205






SIJA 3 JÄÄSKELÄINEN HANNU

12

225

237






 

 

 

 






VOITTAJA - SIJA 1

 

 

 






VOITTAJA JÄÄSKELÄINEN HANNU

12

191

203






SIJA 1 LAMMASSAARI TIMO

20

198

218






 

 

 

 






SIJOITUKSET








1

LAMMASSAARI TIMO








2

JÄÄSKELÄINEN HANNU








3

IMMONEN ANTERO









 













 























LOHKOJEN MESTARUUSKILPAILU B-LOHKO






26.4.2022 KLO 9:00



SARJA 1

RADAT 6-8


SARJA 2

 

PELAAJA

IH

NETTO

IH+NETTO

 

IH

NETTO

IH+NETTO

1

JUURINEN HANNU

24

142

166

 

 

 

 

2

SALMINEN TIMO

14

177

191

 

14

181

195

3

SALMINEN ERKKI

26

173

199

 

26

168

194

4

RÄMÄNEN HARRI

4

169

173

 

 

 

 

5

SAARINEN ISMO

14

190

204

 

14

158

172

6

MERIRANTA HANNU

10

215

225

 

10

202

212

7

HIETALA ESKO

7

175

182

 

7

253

260

8

METSO PENTTI

16

153

169

 

 

 

 

9

PIRINEN EERO

17

214

231

 

17

136

153











SIJA 2- VASTAAN SIJA 3

IH

NETTO

IH+NETTO






MERIRANTA HANNU

10

183

190






SALMINEN TIMO

14

158

172






 

 

 

 






VOITTAJA - SIJA 1

 

 

 






MERIRANTA HANNU

10

190

200






HIETALA ESKO

7

203

210






 

 

 

 






SIJOITUKSET








1

HIETALA ESKO








2

MERIRANTA HANNU








3

SALMINEN TIMO









 













 














LOHKOJEN MESTARUUSKILPAILU C-LOHKO






26.4.2022 KLO 9:00



SARJA 1

RADAT 9-11


SARJA 2

 

PELAAJA

IH

NETTO

IH+NETTO

 

IH

NETTO

IH+NETTO

1

NIINIVIRTA SEPPO

8

190

198

 

8

181

190

2

SIMOLIN JUHA

7

 

 

 

 

 

 

3

LAHTINEN JOUKO

16

174

190

 

 

 

 

4

ÄYRI JUHANI

18

178

196

 

18

222

240

5

SUOKAS JUKKA

5

215

220

 

5

192

197

6

MONONEN MATTI

21

195

216

 

21

175

196

7

LÄHTEENMÄKI PÄIVI

16

170

186

 

 

 

 

8

LAAPOTTI LEO

20

172

192

 

20

151

171

9

HARTIKAINEN AUVO

14

190

204

 

14

178

192











SIJA 2- VASTAAN SIJA 3

IH

NETTO

IH+NETTO






SUOKAS JUKKA

5

209

214






MONONEN MATTI

21

180

201






 

 

 

 






VOITTAJA - SIJA 1

 

 

 






SUOKAS JUKKA

5

150

155






ÄYRI JUHANI

18

162

180






 

 

 

 






SIJOITUKSET








1

ÄYRI JUHANI








2

SUOKAS JUKKA








3

MONONEN MATTI









 



























LOHKOJEN MESTARUUSKILPAILU D-LOHKO






26.4.2022 KLO 9:00



SARJA 1

RADAT 12-14


SARJA 2

 

PELAAJA

IH

NETTO

IH+NETTO

 

IH

NETTO

IH+NETTO

1

PÄRSSINEN JUHANI

14

165

179

 

14

181

195

2

TEITTINEN ANTERO

14

177

191

 

14

173

187

3

KAMINEN RISTO

15

201

216

 

15

180

195

4

REINI TUOMO

10

151

161

 

 

 

 

5

SIPI KARI

4

166

170

 

4

181

185

6

KOHO RAIMO

19

156

175

 

19

160

179

7

LEHTONEN MAURI

18

132

150

 

 

 

 

8

ALA-LEHTIMÄKI PIRKKO

23

152

175

 

23

156

179

9

KÄNKÄNEN KEIJO

19

141

160

 

 

 

 











SIJA 2- VASTAAN SIJA 3

IH

NETTO

IH+NETTO






KAMINEN RISTO

15

163

178






TEITTINEN ANTERO

14

174

188






 

 

 

 






VOITTAJA - SIJA 1

 

 

 






TEITTINEN ANTERO

14

168

182






PÄRSSINEN JUHANI

14

177

191






 

 

 

 






SIJOITUKSET








1

PÄRSSINEN JUHANI








2

TEITTINEN ANTERO








3

KAMINEN RISTO









 




































LOHKOJEN MESTARUUSKILPAILU E-LOHKO






26.4.2022 KLO 9:00



SARJA 1

RADAT 15-17


SARJA 2

 

PELAAJA

IH

NETTO

IH+NETTO

 

IH

NETTO

IH+NETTO

1

PORALA PEKKA

16

167

183

 

16

140

156

2

SUOMINEN ARTO

21

155

176

 

21

151

172

3

ROIVAS LEENA

20

186

206

 

20

136

156

4

HALME AAKE

25

125

150

 

 

 

 

5

VUORELA ANTTI

26

 

 

 

 

 

 

6

WAHLSTEN BÖRJE

1

180

181

 

1

157

158

7

KOSKINEN JUKKA

23

130

153

 

23

100

123

8

RYYPPÖ JUHANI

10

121

131

 

 

 

 

9

HARMOKIVI URPO

15

135

150

 

15

125

140











SIJA 2- VASTAAN SIJA 3

IH

NETTO

IH+NETTO






WAHLSTEN BÖRJE

1

200

201






PORALA PEKKA

16

159

175






 

 

 

 






VOITTAJA - SIJA 1

 

 

 






WAHLSTEN BÖRJE

1

162

163






SUOMINEN ARTO

21

170

191






 

 

 

 






SIJOITUKSET








1

SUOMINEN ARTO








2

WAHLSTEN BÖRJE








3

PORALA PEKKA









 




































LOHKOJEN MESTARUUSKILPAILU F-LOHKO






26.4.2022 KLO 9:00



SARJA 1

RADAT 18-20


SARJA 2

 

PELAAJA

IH

NETTO

IH+NETTO

 

IH

NETTO

IH+NETTO

1

MÄTIKKÖMÄKI ROSI

24

158

182

 

24

135

159

2

JURKKOLA EERO

14

160

174

 

14

113

127

3

KOKKO ULLA

26

156

182

 

26

171

197

4

WILL BERND

9

187

196

 

9

142

151

5

TURUNEN EILA

24

115

139

 

24

153

177

6

FORSMAN CURT

20

122

142

 

20

139

159

7

HEISKANEN ANTERO

16

118

134

 

 

 

 

8

JAAKKOLA ERKKI

11

125

136

 

 

 

 

9



 

 

 

 

 

 











SIJA 2- VASTAAN SIJA 3

IH

NETTO

IH+NETTO






TURUNEN EILA

24

115

139






MÄTIKKÖMÄKI ROSI

24

117

141






 

 

 

 






VOITTAJA - SIJA 1

 

 

 






MÄTIKKÖMÄKI ROSI

24

148

162






KOKKO ULLA

26

187

213






 

 

 

 






SIJOITUKSET








1

KOKKO ULLA








2

MÄTIKKÖMÄKI ROSI








3

TURUNEN EILA